Два світові рекорди та 11 медалей. Як виступила Україна на юніорському ЧС з важкої атлетики

Шість медалей за сумою двоборства, одинадцять загалом.

Збірна України з важкої атлетики завершила виступи на юніорському чемпіонаті світу (до 21 року), який тривав у Ташкенті (Узбекистан). Загалом на змаганнях брали участь 244 атлети з 53 різних країн – 12 представляло Україну.

Усього було розіграно медалі у 20 вагових категоріях – по десять у чоловіків та жінок. Окремо враховувалися також нагороди у “малому” медальному заліку – це нагороди окремо за результатами окремих дисциплін (ривок та поштовх).

За підсумками чемпіонату світу Україна здобула чотири “великі” нагороди та 11 “малих”. Найкращий результат показала 20-річна Каміла Конотоп, яка стала абсолютною чемпіонкою світу (“золото” і в сумі двоборства, і в окремих дисциплінах). Вона ж завоювала єдине “золото” України за сумою двоборства.

Також на чемпіонаті світу було встановлено п’ять нових світових рекордів серед юніорів. Два – відтепер належать українцям. Каміла Конотоп показала найкращий результат в історії за сумою двоборства у ваговій категорії до 55 кг – 212 кг. А Богдан Гоза встановив світовий рекорд у ривку (вагова категорія до 109 кг) – 189 кг!

Як Україна виступила на юніорському чемпіонаті світу у важкій атлетиці

Медалі за сумою двоборства (“великі”)

• “Золото”: Каміла Конотоп (до 55 кг)
  • “Срібло”: Богдан Гоза (до 109 кг)
  • “Бронза”: Олег Ніколаєнко (до 89 кг), Ілля Москаленко (до 96 кг)

“Малі” нагороди

• “Золото”: Олег Ніколаєнко (до 89 кг, ривок), Богдан Гоза (до 109 кг, ривок), Каміла Конотоп (до 55 кг, ривок, поштовх, загальний результат)
  • “Срібло”: Максим Москвин (до 81 кг, поштовх), Ілля Москаленко (до 96 кг, поштовх), Богдан Гоза (до 96 кг, поштовх та загальний результат)
  • “Бронза”: Олег Ніколаєнко (до 89 кг, загальний результат), Ілля Москаленко (до 96 кг, загальний результат)

Усі медалі у складі збірної України здобули п’ять спортсменів. А Каміла Конотоп та Богдан Гоза змогли виграти по три нагороди (ривок, поштовх та двоборство).

У медальному заліку Україна посіла сьоме місце. Перемогу здобули представники Казахстану.