![Український фільм "ІНО" отримав почесний приз на кінофестивалі у Парижі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/1040x2.5/fbd4ddf469d5a4f3.jpg)
Короткометражна драма “ІНО” здобула почесний приз на Паризьком кінофестивалі Paris Film Festival у номінації найкращий ігровий короткометражний фільм (Best Live Action Short Film), повідомив у фейсбуці Кадім Тарасов, один з творців стрічки.
“ІНО” присвячена такій соціальній проблемі, як сприйняття сучасним суспільством людей з інвалідністю. Коли фільм брав участь у конкурсі Держкіно, то у заявці було сказано, що фільм занурить глядача у відчуття й переживаннях людини на інвалідному візку:
“Непомітно для глядача його проведуть у світ рефлексій “інопланетян”, які живуть поруч із нами – інопланетян через відмінність їх від звичайних людей, тому фільм й має назву “ІНО””, – сказано на сайті Держкіно.
![Український фільм "ІНО" отримав почесний приз на кінофестивалі у Парижі Український фільм "ІНО" отримав почесний приз на кінофестивалі у Парижі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/480333676b282e69.jpg)
За інформацією Української кіноакадемії, раніше фільм було відібрано до довгого списку номінантів на V Національну кінопремію “Золота Дзиґа” у номінації “Найкращий короткометражний ігровий фільм”. Також фільм потрапив до офіційної конкурсної програми Kalakari Film Festival (Індія) і став лауреатом кінофестивалю SHORT to the Point (Румунія), де отримав відзнаку у категорії Short Fantasy”.
![](https://uic.direct/wp-content/uploads/2021/04/yzobrazhenye-17.png)
![](https://uic.direct/wp-content/uploads/2021/04/yzobrazhenye-18.png)
“ІНО” став переможцем одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Фільм створено у творчій співпраці режисера-дебютанта Віктора Романюка та режисера Кадіма Тарасова, який виступив сценаристом фільму за участі Наталії Блок, а також є режисером монтажу та саундпродюсером фільму.
У головних ролях: Дмитро Коршак, Олеся Мещерякова.
Фільм екранізовано за підтримки Держкіно та Міністерства культури та інформполітики. Виробництво фільму – Компанія “Вавілон”. Фестивальна дистрибуція фільму – Асоціація “Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!”.