У соцмережі Threads скаржаться на вигляд Алеї Героїв у Деснянському районі. Зокрема про «негідний вид» розказала дочка загиблого військового Олександра Запорожця.
За її словами, два місяці тому дівчину запросили до Управління соціальної політики Деснянського районі, щоб обговорити відкриття нової Алеї Слави загиблим воїнам. Пропонували виготовити бетонні колони, на яких були б таблички з інформацією про загиблих військових.

Такий вигляд повинні були б мати меморіальні стовпи. @maru_zaporozhets (Threads)

Ось такий вигляд мають стовпи наразі. У соцмережах меморіали порівнюють «з вуличними стовпами, на які повішають дроти. @maru_zaporozhets (Threads)
На ділі вийшли бетонні стовпці – на них розмістили маленькі інформаційні картки з фото й імена полеглих. За словами Запорожець, це не те, чого очікували родичі військових.
Раніше на місці, де облаштовують Алею Героїв, була клумба. Користувачка Threads у коментарях заважує, що краще б від ідеї Алеї відмовилися взагалі: «Це що бетонні стовпи, які ставлять на вулицях, щоб зводити дроти? А портрети буквально вліпили, ніби це якесь оголошення про мікрозайм чи купівлю волосся».
Метод проб і помилок
Голова Деснянської РДА Максим Бахматов зауважує, що такий проєкт роблять у Києві вперше. «Саме тому робимо не тимчасово конструкцію на сезон і не банери, які вигорять, зіпсуються, зірвуться від дощу чи вітру, попліснявіють або втратять свій вигляд за кілька місяців», – написав Бахматов. Проєкт також погодив Український інститут національної пам’яті.
Сама Алея простягається на проспекті Червоної Калини – між кінотеатром «Флоренція» і будівлею РДА. Відкрити її планують 30 червня.
Джерело: «Невже не можемо гідно вшанувати пам’ять загиблих». Кияни скаржаться на вигляд Алеї Героїв
