Майже 100-річну будівлю училища зв’язку на вулиці Князів Острозьких, 43/11 поблизу Києво-Печерської лаври незаконно зносять, повідомив пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

На її місці забудовник ТОВ «Будінвестиції» планує звести 25-поверховий житловий будинок заввишки 80 метрів, який закриє дзвіницю Лаври. Водночас компанія не має погодження Мінкульту й дозволу ЮНЕСКО на знесення будівлі в буферній зоні, уточнив Перов у коментарі Віледжу.


Що відомо про історичне училище зв’язку
Будівлю звели у 1930-х роках у стилі конструктивізму. Вона входить до цінної історичної забудови центрального історичного ареалу Києва, де висота нових будівель не має перевищувати 27 метрів (9 поверхів). Також вона розташована в буферній зоні ЮНЕСКО, де нове будівництво заборонене.

Роботи зупиняють, але забудовник їх відновлює
Після першого виклику поліції роботи призупинили, а будівельники залишили майданчик. Наступного дня забудовник відновив демонтаж. На місце знову викликали поліцію та представників департаменту територіального контролю, які повторно зупинили роботи.

У департаменті зафіксували порушення: на об’єкті не було будівельного паспорта, а будівельний паркан встановили не повністю. Крім того, огорожу розмістили за межами орендованої ділянки – на прибудинковій території житлового будинку, розказав Перов для Віледжа.

Також забудовник використовував транспорт комунальної корпорації «Київавтодор», щоб вивозити уламки вже зруйнованої будівлі, додав пам’яткоохоронець. Через декілька годин роботи знову можуть відновити, припускає Перов.

Петиція із закликом зупинити будівництво 80-метрового хмарочоса на Печерську набрала понад 6000 голосів за тиждень. Серед вимог петиції – демонтувати будівельний паркан, скасувати містобудівні умови й надати будівлі училища охоронний статус. Активісти подали до департаменту охорони культурної спадщини КМДА документи щодо включення будинку до Переліку памʼяток Києва.
Обкладинка й фото: Дмитро Перов
Джерело: Майже 100-річну будівлю училища зв’язку поблизу Лаври незаконно зносять
