
У липні та серпні через спеку й російські обстріли обмеження по країні можуть тривати до п’яти годин, заявив голова правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко в інтервʼю «РБК-Україна».
Водночас 25 червня за вказівкою «Укренерго» на лівому березі Києва застосували екстрені відключення електроенергії, повідомили в ДТЕК.
Віталій Зайченко повідомив, що п’ятигодинні відключення у пікові періоди можливі, якщо понад тиждень триматиметься температура від 30 градусів і триватимуть масовані атаки на об’єкти генерації.
Спека та масове використання кондиціонерів збільшують навантаження на енергосистему на 25%. Денне споживання енергетики планують покривати завдяки атомній енергетиці, імпорту та відновлюваним джерелам. Водночас вечірні піки доведеться балансувати шляхом обмеження споживачів.
За відсутності нових російських ударів енергосистема має високі шанси працювати без обмежень. За словами Зайченка, цього літа ситуація є легшою порівняно з літом 2025 року. Це зумовлено розвитком нової розподіленої генерації та кращим захистом підстанцій. Тому ймовірні графіки відключень будуть не такими важкими, як у зимовий період.
Ще у 2024-му в ДТЕК пояснювали, як погода впливає на відключення світла. Улітку традиційно готують до зими атомні енергоблоки. Раніше в цей час не виникав дефіцит, бо працювали теплові й гідроелектростанції. Утім зараз це не завжди можливо. До того ж у спеку в домівках і на підприємствах починають вмикати кондиціонери й інші прилади для охолодження. Через це споживання зростає, хоч і сонячні електростанції виробляють у цей час найбільше енергії.
Обкладинка: Ashes Sitoula, Unsplash
Джерело: У липні-серпні можуть вимикати світло. Екстренні відключення вже почалися на лівому березі Києва
