Юрій Бутусов виклав у мережу відео, на якому стріляє зі 152-мм гаубиці. Це відео викликало вихор негативних емоцій в українських і закордонних військових спеціалістів, адже це відео завдає шкоди інформаційній безпеці України та дозволяє Росії зробити його інструментом для посилення тиску на Україну.
![](https://uic.direct/wp-content/uploads/2021/11/2021-11-29_13-20-1024x592.png)
Державне бюро розслідувань заявило, що перевірить законність дій журналіста Юрія Бутусова на відео, яке він виклав на своїй сторінці у Facebook, та відкрило кримінальне провадження.
«28 листопада (насправді 27 листопада – ред.) 2021 року журналіст виклав відео, де він здійснює постріли з “Гаубиці Д-20” калібром 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: “по окупантах вогонь”. Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно, і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоду інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну», – зазначають у Бюро.
Закордонні військові спеціалісти, журналісти й навіть відомий британський документаліст прокоментували дію Бутусова та назвали його «Абсолютним клоуном», адже така поведінка ставить під загрозу всіх, хто зараз знаходиться в зоні конфлікту. І по суті Юрій Бутусов зробив себе та Україну законною ціллю і причиною для нападу.
![](https://uic.direct/wp-content/uploads/2021/11/yzobrazhenye-1.png)
«Те, що Юра давно вже не громадський діяч і не журналіст, а чорний пропагандист з ознаками розпаду особистості, багаторазово спійманий не просто на прямій брехні, а просто вже на людській неадекватності, зрештою, лише факт його біографії. Адже йому давали шанс і – знаки з долі. Радник Міністерства Оборони! Працюй на здоров’я. Те, що він уже не цілком адекватний, було видно на пресконференції. Ніхто при здоровому глузді не дозволить собі так розмовляти з Президентом країни. Його дуже якісно накачують психологічно. Історія з пострілом з гармати, показала це абсолютно точно: підставив країну, підставив армію, підставив професію, приписав собі стрілянину по живих людях, вистріливши давно і на полігоні. Якщо журналіст сфотографувався зі зброєю або у формі з нашивкою – він прийняв бік і більше не може бути журналістом та висвітлювати події у конфлікті.»
прокоментував Олексій Арестович дії Юрія на своїй сторінці у Facebook
«Ні він, ні численні співчувачі не бачать абсолютно очевидного – Бутусова заводять як сакральну жертву, вже спланували його як чергового Гонгадзе. Такими темпами йому залишається дуже недовго- рахунок пішов на дні, максимум – тижня. Його ліквідують – ті, хто його й накачує. І це за планом стане сигналом до початку масових заворушень – зі щирим обуренням громадян. І все це – на тлі концентрації російських військ на кордоні.»
розповідає Олексій Арестович
На цю подію швидко відреагувало Міністерство оборони України та заявили:
«На тлі того, що наші західні партнери постійно заявляють про високу ймовірність ескалації в Україні і дані наших розвідок про присутність російських військ вздовж українського кордону збігаються, Російська Федерація шукає найменший привід для провокацій та реалізації своїх намірів. Текст опису зазначеного відео поданий автором у манері, яка дозволяє використати цю публікацію саме як привід для ускладнення ситуації в районах проведення ООС та для звинувачень України в порушенні домовленостей щодо відведення зброї, у відсутності контролю за зброєю у військах.»
Також МО України наголосило, що Збройні Сили України, згідно Мінських домовленостей, не застосовують засоби ураження калібром понад 100 мм та відкривають вогонь виключно у відповідь у випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян.
Проте на відео цивільна людина здійснює постріл з “Гаубиці Д-20” калібром 152 мм, що є забороненим. І це може стати приводом для сумнівів у закордонних партнерів України у питанні підтримки Збройних Сил України.
На цю подію швидко відреагувало Міністерство оборони України та заявили: