14-16 травня у Чернігові відбудеться перший український фестиваль, присвячений монументальному мистецтву ХХ століття. Подробиці фестивалю, його місію та програму в інтерв’ю виданню “Антиквар” розкрила організаторка заходу, художниця та засновниця спільноти “Чернігів монументалізм” Олена Загребіна.
![](https://uic.direct/wp-content/uploads/2021/04/a502530306d25a28-1024x410.jpg)
Основною локацією триденного фестиваля буде Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана. Тут відбуватиметься лекторій, кінопоказ, музична частина та майстер-класи в саду. В експозиції можна буде побачити ескізи робіт знаних митців, які представляють не тільки чернігівський контекст монументального мистецтва, а й всеукраїнський —наприклад, ескізи твору відомого київського художника Іллі Толкачова “Дерево життя” на фасаді колишнього ресторану “Дружба”.
![](https://uic.direct/wp-content/uploads/2021/04/c7e43e7fa1169ab8.jpg)
Також буде задіяна Чернігівська дитяча художня школа, де відбудеться презентація освітньої програми для дітей та тих монументальний творів, які є в приміщенні. Програму розробили так, аби було зручно перейти з однієї локації до іншої, а під час прогулянки для гостей проведуть ще й мініекскурсії містом.
![](https://uic.direct/wp-content/uploads/2021/04/d5e25c8343f2c33e.jpg)
Під час лекторію на фестивалі можна буде послухати запрошених спікерів зі збереження та дослідження монументальної спадщини України – загалом близько 15 фахівців. Зокрема:
- засновники ініціативи зі збереження культурної спадщини ДЕ НЕ ДЕ Женя Моляр і Леонід Марущак;
- історикиня, кураторка Поліна Байцим з презентацією книги “Ukraine: Art for Architecture”;
- співзасновниця фонду АРВМ Ксенія Кравцова розповість про відновлення мозаїк, а також представить фільм “Шелест кроків” про творчість Ади Рибачук і Володимира Мельниченка;
- кураторка відновлення київських мозаїк Інга Леві;
- реставратор Данило Гурін;
- реставраторка Марія Борисенко розповість про досвід інших країн у збереженні монументального мистецтва;
- куратор інтернет-спільноти Ukrainian Modernism і багато інших гостей.
Організацією займаються волонтери спільноти “Чернігів монументалізм” і директор Художнього музею Галагана Юрій Ткач.
Взято з Суспільне медіа